Bukiety lilii są zawsze popularne! Starożytne freski znalezione na Krecie przedstawiały te cudowne kwiaty. Byli uważani za atrybut bogów. Bukiety lilii będą odpowiednie na uroczystości weselnej i na romantyczny wieczór oraz jako prezent dla ukochanej dziewczyny lub kolegi z pracy. Piękno tych kwiatów nie pozostawi nikogo obojętnym!

Kształt i kolorystyka kompozycji lilii i ich kombinacji z innymi roślinami ozdobnymi jest ograniczona jedynie wyobraźnią osoby, która je tworzy. Duże jasne płatki mają piękny zakrzywiony kształt, szeroką gamę kolorów. Popularne są białe, różowe, tygrysie, gładkie i wielokolorowe lilie. Białe lilie jako symbol czystości można znaleźć w bukietach ślubnych. Rośliny te są w harmonii z dowolną formą stroju panny młodej, dekoracją sali, w której odbywa się ceremonia ślubna. Różowe płatki kojarzą się z kobiecością i wyrafinowaniem, młodością i pięknem.

Najpopularniejsze są odmiany azjatyckie i orientalne. Przedstawiciele tych pierwszych mają średnie szerokie płatki. Bukiety orientalnych lilii są jaśniejsze z charakterystycznym aromatem.

Dzięki tym kwiatom duże zielone liście innych roślin, na przykład paproci, tworzą udaną kompozycję. Dobre kombinacje z różami, chryzantemami, storczykami. Bukiet może być okrągły, kulisty, umieszczony na nodze porto Phuketnitsa. To dobra strona do zamawiania bukietu lilii. FloraQueen – ta firma świadczy usługi – Dostawa świeżych kwiatów do Polski, a także firma dostarcza kwiaty do ponad 100 krajów świata, zobowiązuje się przezwyciężyć zamarznięte rzeki i pustynie, ale dostarczyć zamówienie na czas

Bukiety lilii: tajemnice popularności

Lstnieje kilka powodów popularności takich kompozycji kwiatowych:

  • Piękno i wyrafinowanie roślin tego gatunku. Jasna niezwykła kolorystyka. Wapno, pomarańczowe kwiaty wyglądają spektakularnie. Uderzają płatki o niejednorodnych kolorach, połączenie białych lilii z jasnymi kolorami.
  • Przyjemny aromat, szczególnie we wschodnich odmianach.
  • Długi czas kwitnienia.
  • Długa żywotność bukietu. Przy odpowiedniej pielęgnacji bukiety lilii niektórych odmian mogą zachować reprezentacyjny wygląd przez okres do dwóch tygodni.
  • Lilie można podawać na różne okazje. Te kwiaty nie pozostawiają nikogo obojętnym! Możesz je kupić o każdej porze roku.
  • Bukiety tych kwiatów wyglądają bardzo imponująco! Pasują do wazonów o klasycznych kształtach. Kompozycja lilii posłuży jako dobra dekoracja pokoju.
  • Podczas komponowania bukietu nie jest konieczne stosowanie dodatkowych dekoracji. Jednak jedwabne i satynowe wstążki nie będą zbędne.