Jeśli masz swoją wizytówkę Google Moja Firma i zastanawiasz się jak dodać do niej tak zwany wirtualny spacer to z pewnością powinieneś zapoznać się z terminem Street View Trusted. Jak dodać wirtualny spacer do wizytówki i co oznacza Street View Trusted opisujemy w tym artykule.

Google Moja Firma

Wizytówki Google Moja Firma są bardzo cenionym narzędziem marketingowym i już na stałe wpisały się w świadomość użytkowników Internetu. Możemy w nich umieścić nazwę firmy, adres (widoczny w Google Maps), krótki opis firmy, numer telefonu, adres strony internetowej oraz to za co są najbardziej cenione – wiarygodne opinie pisane z kont Google. Warto wiedzieć że Google bardzo dba o wiarygodność opinii dlatego jakiekolwiek sztuczki z multikontami są dosyć skutecznie wyłapywane i takie opinie są po prostu usuwane. 

Jak jeszcze można uatrakcyjnić wizytówkę? Przede wszystkim za pomocą zdjęć. Fotografie biura, zakładu produkcyjnego, wnętrza hotelu lub restauracji zdecydowanie zwiększają wiarygodność i pozytywnie wpływają na wizerunek firmy. Okazuje się że można nawet pójść krok dalej i dodać zdjęcia w formie wirtualnego spaceru. Mowa o dokładnie takim wirtualnym spacerze jaki jest wszystkim bardzo dobrze znany z usługi Street View w Google Maps. 

Jak dodać wirtualny spacer do usługi Google Moja Firma? 

Dodanie zwykłych zdjęć do wizytówki jest prostym zadaniem, które może wykonać każdy administrator wizytówki. Sprawa trochę się komplikuje w przypadku wirtualnych spacerów. Zdjęcia tego typu są publikowane w ramach usługi Indoor Street View. Co istotne, mogą być wykonane tylko przez fotografów rekomendowanych przez Google. Listę rekomendowanych fotografów można znaleźć na oficjalnej stronie Google pod adresem: google.com/streetview/contact-tools. Aby znaleźć się na tej liście trzeba wykonać co najmniej 50 zdjęć tego typu. Wybrani fotografowie otrzymują prestiżową plakietkę Street View Trusted

Przykładem fotografa rekomendowanego w ramach programu Google Business jest zakład fotograficzny FOTO-MIRA ŻAK. Realizację wykonanych wirtualnych spacerów można sprawdzić na stronie: https://jacekzakfotograf.pl/ 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.