A więc wybieramy się w góry! Jest to decyzja, która zawsze wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania się do tego, nie tylko fizycznego (które, wiadomo, jest bardzo ważne i którego nie można bagatelizować), ale i bardziej technicznego. Pewne jest, że trzeba będzie odwiedzić stronę pokroju e-pamir.pl, by zaopatrzyć się w narzędzia. Nie należy jednak zapominać o aspektach higienicznych – dbanie o siebie w tak ciężkich warunkach to nie lada wyzwanie, jednak da się mu sprostać, jeżeli we właściwy sposób się do tego przygotuje.

Co wziąć ze sobą w góry, aby zadbać o higienę?

Rzeczą podstawową i absolutnie kluczową w przygotowywaniu się na trudną wyprawę pod względem higienicznym jest przede wszystkim świadomość, że nie możemy zabrać na nią zbyt wielu rzeczy – po pierwsze, w naszym ekwipunku będzie mnóstwo innego sprzętu oferowanego przez e-pamir.pl, a po drugie to po prostu będzie niepraktyczne. Dlatego wybierzmy tylko te absolutnie niezbędne środki dbania o higiene, dbając również o ich niewielki rozmiar:

  • ręcznik turystyczny – kompaktowy, ale nie za mały i nie za duży;
  • chusteczki higieniczne – zabierzmy zarówno te nawilżające, jak i zwykłe;
  • papier toaletowy – jego zastosowanie jest oczywiste; jeżeli nie chcemy go zabrać wcześnie, zawsze możemy zakupić go w mieście, w okolicach którego rozpoczniemy wspinaczkę;
  • mydło / szampon w saszetkach – zadbajmy o kompaktowość oraz bezpieczne opakowanie zapobiegające wylewaniu się ich;
  • pasta i szczoteczka do zębów;
  • pomadka i krem z filtrem 50+ – wbrew pozorom, odbijające się od śniegu promienie słoneczne mogą się okazać zgubne dla naszej skóry – zadbajmy o nią;
  • pałeczki higieniczne – nie musimy zabierać całego ich wagonu – zazwyczaj wystarczy kilka sztuk.

Naturalnie rzecz biorąc rzeczy higienicznych, które możemy zabrać jest wiele więcej – skupmy się jednak przede wszystkim na tych kluczowych.

Podsumowanie

Wybierając się na wyprawę w góry nie udajmy się na e-pamir.pl wyłącznie po sprzęt typowo górski. Zadbajmy też o naszą higienę, gdyż to podstawa – również w tak ciężkich warunkach.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.