Wydaje się, że każdego miesiąca, jeśli nie każdego tygodnia, różni producenci wymyślają najnowsze aparaty cyfrowe, aby zachęcić potencjalnych klientów. I to po prostu nie działa dla nas!

Po spędzeniu sporej części czasu w centrum handlowym, które jest najlepszym aparatem cyfrowym dla nas, w końcu mamy wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić ten efektowny, 7-megapikselowy, 10-krotny zoom cyfrowy, do picia, kolorowe cukierki, rozszerzenie pamięci dzięki karcie SD i nie wspominając już o bardzo przenośnej (to będzie zazdrość prawie każdego, kogo znamy). Idziemy do centrum handlowego uzbrojeni w nasze oszczędności życiowe i dumę z lotsa w sobie, kiedy przechodzimy obok nowego wyświetlacza – ośmiu megapikseli, do 128 GB rozszerzalnej pamięci, z wbudowanym mikrofonem i przestrzenią stereo, zdolnym do odtwarzania wideo, z 22 malowniczymi tryby rodzaj aparatu. I wzdychamy, ponieważ producent tego niesamowitego gadżetu twierdzi, że jest to najlepszy aparat cyfrowy na rynku. I dlatego, że zawsze chcemy mieć najlepszych, uzbrojeni w nasze oszczędności życiowe i kilka kart kredytowych, kupujemy „najlepszy aparat cyfrowy”. Ale potem znowu to nie trwa zbyt długo, po około dwóch miesiącach kolejny „najlepszy aparat cyfrowy”.

I tak myli nas. Co sprawia, że ​​aparat cyfrowy, najlepszy aparat cyfrowy?

Cóż, są pewne czynniki, które należy wziąć pod uwagę poszukując „najlepszego aparatu cyfrowego” dla nas.

MEGAPIKSELE. Jedną z najważniejszych funkcji cyfrowego aparatu fotograficznego, która pozwoli mu uzyskać najlepszą kategorię aparatów cyfrowych, jest jej właściwość mega pikseli. Im wyższe są mega piksele, tym lepsze będzie rzeczywiste zdjęcie. Mega piksel odpowiada milionowi pikseli. Rozdzielczość obrazu jest oparta na właściwości mega pikseli posiadanej kamery. Oznacza to, że w miarę powiększania obrazu można uzyskać więcej szczegółów i mniej rozmytych kolorów.

ROZMIAR LCD. Najlepszy aparat cyfrowy zawsze będzie posiadał duży ekran LCD, który pomoże ci kadrować fotografowany obiekt bez konieczności mrużenia oczu do wizjera. Jest to również pomocne podczas przeglądania zdjęć, niektóre aparaty umożliwiają dotykowe i edycyjne funkcje za pomocą wyświetlacza LCD. 1,5-calowy wyświetlacz jest średni, 2-calowy wyświetlacz LCD jest dobry, ale najlepszy rozmiar ekranu LCD wynosiłby 2,5 cala lub więcej.

POWIĘKSZENIE. Większość aparatów cyfrowych ma zoom cyfrowy i optyczny. Wyższy zoom optyczny jest zawsze lepszy niż wyższy zoom cyfrowy. Aparaty cyfrowe są zwykle wyposażone w optyczne od 3x do 10x. Im lepszy jest zoom optyczny, tym wyżej wspina się on do najlepszej kategorii aparatów cyfrowych.

KARTA PAMIĘCI. Zawsze upewnij się, że twoja karta pamięci jest właściwa dla twojego aparatu cyfrowego. Istnieją różne rodzaje kart pamięci, takie jak karty xD, SD, Flash i podobieństwa. I tego typu karty pamięci współpracują z niektórymi rodzajami aparatów cyfrowych. oczywiście pamięć jest również tam w wyborze najlepszych aparatów cyfrowych. Wybierz rozmiar pamięci, który potrzebujesz, jeśli jesteś ćpunem fotograficznym, możesz potrzebować więcej niż 16 GB. Karty pamięci mogą sięgać nawet 128 GB.

Kluczem do najlepszego aparatu cyfrowego jest znalezienie takiego, które najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego stylu życia. Nie kupuj najnowszej ani tej, która twierdzi, że są najlepszymi cyfrowymi aparatami fotograficznymi dostępnymi na rynku. Nie chciałbyś kupować lustrzanki cyfrowej i używać jej w domu lub na wycieczce rodzinnej i musisz ją nosić ?! Lub nie chcesz kupić najnowszego produktu i strzelać z aparatu, gdy poważnie myślisz o byciu profesjonalnym fotografem. (Oczywiście, możesz użyć tego na początek, ale jeśli nie jesteś już początkującym fotografem, nie chcesz tego typu aparatu.)

Właściwie najlepszy aparat cyfrowy to ten, który będzie ci się podobał. Nie jest to typ, który po prostu gnije w pudełku lub po kilku tygodniach używania, na strychu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.