Zawsze się zastanawiałem jakie kije golfowe są najlepsze. Czy najlepsze kije golfowe to te najdroższe  ? Czy cena ma znaczenie ? Jak zdecydować które kije golfowe wybrać? Czym się kierować ? Poradą znajomych , sugestiami sprzedawcy a może trenera? Postanowiłem sprawdzić jakimi kijami golfowymi grają najlepsi zawodowi gracze w golfa.

Okazuje się że jest tylko jedna marka która jest najczęściej wybierana przez zawodowych graczy w golfa. To marka która produkuje najczęściej wybierane piłki golfowe na zawodowy turniejach golfowych czyli Titlest PRO V1 ale okazuje się że TOP 100 zawodowych graczy najczęściej wybiera irony marki Titleist , woody marki Titleist, Wedge marki Vokey ( właścicielem i producentem jest Titleist) oraz puttery marki Scotty Cameron ( właścicielem i producentem jest Titleist).  Każdy z tych graczy ma na swoim koncie od kilkunastu milionów euro do jednego miliarda euro ( Tiger Woods w najlepszych czasach swojej kariery). Czyli to nie jest tak że potrzebowali sponsora Titleist płacił najlepiej albo najwięcej i dlatego wybrali ™a markę jako kije do gry w turniejach. Jest wręcz przeciwnie. Okazuje się że bardzo wielu chciałoby mieć kontrakt sponsorski z Titleist ale to Titleist decyduje z kim współpracuje a nie zawodnik. Dlaczego te kije golfowe są tak dobre? Według mnie to inżynierowie i technologia która za nimi stoi ( Przewaga dzięki technice) . Materiały i komponenty z których wykonują swoje kije golfowe oraz kontrola jakości i testy. Titleist ciągle poszukuje konstrukcji kija która pomoże graczowi a nie będzie mu przeszkadzała. W ciągu kilkudziesięciu lat zmieniło się podejście graczy do kijów z takiego że kije mają być jak najbardziej precyzyjne ale przy tym nie wybaczające nawet drobnej pomyłki w uderzeniu w piłkę golfową po kije które mają nagradzać uderzenia idealne ale nie karząc nadmiernie za drobne niedociągnięcia. Nie jesteśmy przecież robotami. O ile zawodowy gracz który spędza na treningach tyle co pracownik niskiego szczebla w korporacji. Tak my amatorzy mamy z gry czerpać jak największą przyjemność. Dlatego nowoczesne kije golfowe Titleist zawierają szereg udogodnień i ułatwień dla gracza na każdym poziomie gry.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.