Ślub i wesele to ogromne wyzwanie organizacyjne dla młodej pary. Wybór DJ-a lub orkiestry, dekoracja sali weselnej, catering, upominki dla gości – to tylko niektóre zadania, które stoją przed przyszłymi małżonkami. Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik, zwłaszcza że każdy mankament jest widoczny jak na dłoni. Warto zadbać, aby najważniejszy dzień w życiu przebiegał w radosnej, pozbawionej niepotrzebnych nerwów atmosferze.

W branży ślubnej można znaleźć nie tylko firmy, które oferują swoje usługi w zakresie gastronomii, dekoracji, oprawy muzycznej czy innego rodzaju rozrywki. W ostatnich latach coraz więcej par decyduje się na zatrudnienie osobistego konsultanta ślubnego, który kompleksowo doradza, a także pomaga skoordynować pracę wszystkich podwykonawców w dniu ślubu. Dzięki temu uroczystość przebiega sprawnie, a państwo młodzi mogą bawić się bez stresu i cieszyć się towarzystwem swoich gości.

Konsultant ślubny – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Koordynacja ślubu i wesela przez wyspecjalizowaną firmę wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak jest to doskonała inwestycja. Rozwiązanie to ma szereg zalet. Oto niektóre z nich:

  • Doradca ślubny opracowuje harmonogram ślubu i wesela, a także kontaktuje się z podwykonawcami (catering, fotograf) w celu uzgodnienia ostatnich szczegółów. Państwo młodzi mogą w tym czasie zająć się dopracowaniem swoich stylizacji lub cieszyć się ostatnimi chwilami w narzeczeństwie.
  • Dzięki konsultantowi ślubnemu wszystko jest dopięte na ostatni guzik – winietki i upominki dla gości stoją we właściwych miejscach, a elementy dekoracyjne dopracowane są co do najdrobniejszego detalu.
  • Para młoda nie musi opuszczać gości, aby rozliczyć się z fotografem czy zespołem. W ich imieniu zajmuje się tym profesjonalny doradca ślubny. Świeżo upieczeni małżonkowie mogą więc cieszyć się każdą chwilą wesela bez zbędnego myślenia o sprawach finansowych.
  • Koordynacja przebiegu przyjęcia weselnego również należy do jednego z najważniejszych obowiązków konsultanta ślubnego. To właśnie on reaguje na uwagi gości na temat nieodpowiedniej temperatury w sali lub złego nagłośnienia orkiestry.
  • Sytuacje kryzysowe mogą pojawić się w najmniej spodziewanym momencie. Zespół się spóźnia? Fotograf nie przyjedzie? Doradca ślubny potrafi wybrnąć z każdej trudnej sytuacji.

Nie ma wątpliwości, że osobisty konsultant ślubny to ogromny skarb. Jego rolę trudno przecenić – to osoba, która czuwa nad najważniejszymi elementami ślubu i wesela, a przy tym pozostaje dyskretna.