Kasztanowy brąz zdecydowanie wyróżnia się w swojej palecie barw. Może mieć wiele odmian, od ciemnego i jednolitego, przez włosy muśnięte jaśniejszymi pasemkami do bardzo jasnego. Jednak wszystkie jego odcienie łączy szczególna cecha wspólna: włosy kasztanowe mają śliczne, rudawe refleksy. I właśnie przez tą rudość, kasztan wyróżnia się na tle innych kolorów, równocześnie będąc kolorem, w którym nie każdemu będzie do twarzy.

Trend 2018: Jasny Kasztan

Najmodniejsze są obecnie włosy w kolorze jasnego kasztanu. Jasny kasztan jest kolorem, który odmładza – więc, jeżeli zależy nam na odjęciu kilku lat, będzie zdecydowanie trafionym wyborem. Ciemne kasztany dodają bowiem lat i powagi, w dodatku wyglądają najlepiej na młodych kobietach, z ładną opalenizną. Jasny kasztan nie jest aż tak problematyczny, dużo bardziej pasuje do jaśniejszych karnacji, a jego odcień sprawia, że im więcej lat mamy w dowodzie, tym piękniej się prezentuje. W dodatku łatwo na nim uzyskać jaśniejsze przebłyski na włosach, dzięki czemu zyskują one ładny efekt trójwymiarowości.

Farba w kolorze Jasny Kasztan – jaką wybrać?

Pomimo że jasny kasztan ma piękne rudawe refleksy, to jednak decydując się na ten kolor, zależy nam na tym, by były one dodatkiem do koloru brązowego, a nie motywem dominującym. Dlatego istotne jest, by dobrze wybrać farbę – wyblakły jasny kasztan zamienia się bowiem łatwo w włosy rude, a nie na takim efekcie nam zależy. Tym bardziej, że wyblakły kolor automatycznie pozbawiony jest blasku i podkreśla wszystkie problemy z włosami.

Farba w kolorze jasny kasztan Loreal nr 5.13 zapewnia intensywny kolor przez długi czas po koloryzacji. Dzięki temu możemy cieszyć się wymarzonymi włosami bez obawy o szybkie wyblaknięcie koloru. Farba zawiera Ionene G Incell z olejkiem z pestek moreli, które głęboko odżywiają włosy, nadając im pięknego blasku, a równocześnie, wzmacniają strukturę włosa oraz wzmacniają spoiwo międzykomórkowe. Sprawia to, że włosy stają się mocniejsze i lepiej znoszą codzienne stylizacje.

Pielęgnacja

Aby jeszcze bardziej wydłużyć czas intensywności koloryzacji, dobrze jest także wiedzieć, jak pielęgnować włosy kasztanowe. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w kosmetyki pielęgnacyjne do włosów brązowych, farbowanych – powinny one między innymi sprawnie oczyszczać włosy z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jakie codziennie się w nie dostają ze środowiska. Kolor blaknie również, gdy mamy zwyczaj codziennie suszyć lub prostować włosy. Przez narażenie ich na wysoką temperaturę, włosy stają się osłabione, suche, łamliwe, a tym samym tracą swój blask, co przy kolorze jasnego kasztanu jest bardzo istotne.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.