Kasztanowy brąz zdecydowanie wyróżnia się w swojej palecie barw. Może mieć wiele odmian, od ciemnego i jednolitego, przez włosy muśnięte jaśniejszymi pasemkami do bardzo jasnego. Jednak wszystkie jego odcienie łączy szczególna cecha wspólna: włosy kasztanowe mają śliczne, rudawe refleksy. I właśnie przez tą rudość, kasztan wyróżnia się na tle innych kolorów, równocześnie będąc kolorem, w którym nie każdemu będzie do twarzy.

Trend 2018: Jasny Kasztan

Najmodniejsze są obecnie włosy w kolorze jasnego kasztanu. Jasny kasztan jest kolorem, który odmładza – więc, jeżeli zależy nam na odjęciu kilku lat, będzie zdecydowanie trafionym wyborem. Ciemne kasztany dodają bowiem lat i powagi, w dodatku wyglądają najlepiej na młodych kobietach, z ładną opalenizną. Jasny kasztan nie jest aż tak problematyczny, dużo bardziej pasuje do jaśniejszych karnacji, a jego odcień sprawia, że im więcej lat mamy w dowodzie, tym piękniej się prezentuje. W dodatku łatwo na nim uzyskać jaśniejsze przebłyski na włosach, dzięki czemu zyskują one ładny efekt trójwymiarowości.

Farba w kolorze Jasny Kasztan – jaką wybrać?

Pomimo że jasny kasztan ma piękne rudawe refleksy, to jednak decydując się na ten kolor, zależy nam na tym, by były one dodatkiem do koloru brązowego, a nie motywem dominującym. Dlatego istotne jest, by dobrze wybrać farbę – wyblakły jasny kasztan zamienia się bowiem łatwo w włosy rude, a nie na takim efekcie nam zależy. Tym bardziej, że wyblakły kolor automatycznie pozbawiony jest blasku i podkreśla wszystkie problemy z włosami.

Farba w kolorze jasny kasztan Loreal nr 5.13 zapewnia intensywny kolor przez długi czas po koloryzacji. Dzięki temu możemy cieszyć się wymarzonymi włosami bez obawy o szybkie wyblaknięcie koloru. Farba zawiera Ionene G Incell z olejkiem z pestek moreli, które głęboko odżywiają włosy, nadając im pięknego blasku, a równocześnie, wzmacniają strukturę włosa oraz wzmacniają spoiwo międzykomórkowe. Sprawia to, że włosy stają się mocniejsze i lepiej znoszą codzienne stylizacje.

Pielęgnacja

Aby jeszcze bardziej wydłużyć czas intensywności koloryzacji, dobrze jest także wiedzieć, jak pielęgnować włosy kasztanowe. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w kosmetyki pielęgnacyjne do włosów brązowych, farbowanych – powinny one między innymi sprawnie oczyszczać włosy z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jakie codziennie się w nie dostają ze środowiska. Kolor blaknie również, gdy mamy zwyczaj codziennie suszyć lub prostować włosy. Przez narażenie ich na wysoką temperaturę, włosy stają się osłabione, suche, łamliwe, a tym samym tracą swój blask, co przy kolorze jasnego kasztanu jest bardzo istotne.