Wybór fotografa na ślub to z pozoru proste zadanie. W Internecie łatwo znaleźć sporo różnorodnych ofert. Warto jednak podejść do tego zadania z zaangażowaniem, gdyż pamiątka jaką są fotografie ślubne to coś unikalnego. Wiele przyszłych Par Młodych nie bardzo wie na które elementy poza portfolio i ceną zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy. W związku z czym wychodząc temu naprzeciw przedstawiamy listę tematów, o których warto porozmawiać z fotografem.

Styl wykonywanych zdjęć

Na początku trzeba porozmawiać o tym jaki styl w jakim fotograf wykonuje zdjęcia. Czasami może to być podejście typowo reporterskie a czasami fotografowie nieco bardziej chcą uchwycić emocje i detale przez co zdjęcia mają nieco bardziej artystyczny wymiar. Naszym zdaniem najlepszym pomysłem jest wypośrodkowanie obu tych podejść do fotografii.

Lista ujęć, których nie może zabraknąć

Warto zapytać fotografa czy można przygotować listę ujęć na których wam szczególnie zależy. Na przykład być może podczas pierwszego tańca będzie taki moment, o którym fotograf powinien widzieć już wcześniej, żeby go uchwycić. A może warto zwrócić uwagę obiektywu na twarz wzruszonych rodziców podczas ceremonii ślubnej. Pomysłów w tym zakresie może być wiele…

Szczegóły umowy

Konieczne jest dokładne zapoznanie się z umową i sprawdzenie co jest zawarte w ofercie. Z reguły jest kilkaset starannie wyselekcjonowanych zdjęć po autorskiej obróbce. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że ilość zdjęć w zależności od oferty może się mocno różnić. Poza tym, w ofercie bardzo często jest pendrive z grawerem oraz dostęp do zdjęć w formie online. Z kolei sesja ślubna i narzeczeńska to elementy, które w większości przypadków są dodatkowo płatne (ale nie zawsze!).

Omawiając umowę warto szczególną uwagę przyłożyć do tego czy sesja ślubna będzie się odbywała podczas uroczystości czy w osobnym dniu. Zarówno Pary Młode jak i fotografowie mają różne preferencje co do tej kwestii.

Lokalizacja

Niektórzy fotografowie wykonują swoje usługi tylko na określonym obszarze. Inni chętnie dojeżdżają, inni dodatkowo doliczają opłatę za dojazd a jeszcze inni wykonują zdjęcia w całej Polsce lub nawet za granicą. W związku z czym naszym zdaniem warto na początku zorientować się jak wygląda oferta u lokalnego fotografa np. wpisując frazę „polecany fotograf ślubny Zielona Góra”.

Sprzęt fotograficzny

Oczywiście nie trzeba pytać fotografa o to jakim modelem aparatu wykonuje zdjęcia, warto jednak zorientować się czy np. dysponuje statywem, czy w kościele będzie używał lampy błyskowej, czy jest możliwe wykonanie ujęć za pomocą drona itd.

Więcej na temat fotografii ślubnej można przeczytać na zdjęcia ślubne zielona Góra

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.