UNIKALNOŚĆ NASZEGO PIERWSZEGO TAŃCA

Jest to wyjątkowy dzień w naszym życiu. Ślub, wesele a w szczególności Pierwszy Taniec dostarczają wielu emocji związanych z budowaniem wspólnego życia. Każdy ślub jest wyjątkowy, natomiast nie zawsze Młode Pary dbają o unikalność swojego tańca, bagatelizując jego wartość, lub po prostu twierdząc, że się do tego nie nadają, co jest myśleniem absolutnie błędnym. Pojawia się wiec pytanie, na ile warto urozmaicić nasz Pierwszy Taniec, tak aby był on zapamiętany na wiele lat, a w trakcie naszego wesela wniósł powiew świeżości i nie był banalny przy okazji?

JAK PRZEŁAMAĆ WŁASNE BARIERY?

Pierwszy Taniec to trudny temat i niekoniecznie każdy się w nim dobrze czuje. Wiele osób rezygnuje, bo po prostu nie lubi być w centrum uwagi, gdyż takie sytuacje ich krępują i stresują. Jest to normalne zachowanie – w końcu nagle występujemy przed większą publicznością, robiąc coś do czego raczej nie przywykliśmy i nie robimy tego na co dzień. Łatwiej będzie nam przełamać bariery, przygotowując się do pierwszego tańca pod okiem profesjonalistów z przeróżnych szkół tanecznych: http://taniec.com.pl/ch/zachwyccie-gosci-weselnych/.

WYBÓR ODPOWIEDNIEJ CHOREOGRAFII

Od pewnego czasu obserwujemy wzrost popularności wszelkiego rodzaju choreografii, zamieszczanych na YouTube, które wykorzystywane są później w budowaniu układu przez nowożeńców. Rzeczywiście, wpisując odpowiednią frazę, możemy natrafić na setki porad i wskazówek. Rozwiązanie dobre dla osób, które w przeszłości miały do czynienia z tańcem i chcą zaoszczędzić kilka złotych. Natomiast jeśli jesteśmy zupełnymi laikami, żadne wskazówki nam niestety nie pomogą nauczyć się odpowiednio tańczyć, z właściwa techniką i w odpowiednim tempie. Pracując z instruktorem z https://taniec.com.pl, tworząc nasz wyjątkowy układ będzie nam po prostu łatwiej. Oczywiście, musimy się liczyć z tym, że w ciągu 10 godzin lekcyjnych, raczej nie nauczymy się profesjonalnie tańczyć niczym Patric Swayze z Dirty Dancing.

KLASYCZNY WALC, CZY MOŻE ELEKTRYZUJĄCE TANGO?

Wzrost popularności programów tanecznych znacznie przyczynił się do tego, że współcześnie coraz więcej osób decyduje się wyjść poza umowne ramy, przyjęte w naszym kraju i chce wnieść coś nowego do tradycji ślubnej. Pokazują to również nasze zmieniające się preferencje taneczne. Nowożeńcy robią się coraz odważniejsi w swoich wyborach, i choć Walc króluje, to coraz częściej na parkietach domów weselnych goszczą także inne style taneczne jak Tango, Fokstrot czy Salsa. Tak jak sobie powiedzieliśmy – jest to bardzo odważny ruch i mocny kierunek, ale pamiętajmy, że nie warto jest robić cokolwiek na siłę i o ile, taki taniec może być widowiskowy o ile jest wykonany przez profesjonalistów, tak w przypadku nas może okazać się zupełnie nieudany. Nasz Pierwszy Taniec powinien przede wszystkim symbolizować nasza wzajemną miłość i akceptację, oraz być początkiem i jednocześnie wstępem do nowego, wspólnego życia. Tańcząc delikatnego fokstrota, czy też romantycznego walca lub skomplikowanego tango, szczególnie gdy nie robiliśmy tego wcześniej, możemy na tyle być pochłonięci jego wykonaniem, że zupełnie zapomnimy o tej pięknej idei Pierwszego Tańca, który ma być drogą właśnie do naszego wspólnego życia. Warto o tym pamiętać, dobierając układ taneczny.

SPOSOBY NA NAUKĘ PIERWSZEGO TAŃCA

Przygotowując coś wyjątkowego, o ile mamy wystarczającą ilość czasu i chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony, zawsze możemy skorzystać z ofert szkół tanecznych, gdzie nie posiadając odpowiednej wiedzy ani umiejętności, możemy poznać techniki i figury charakterystyczne dla danego stylu muzycznego. Natomiast musimy pamiętać, że taki ruch należy wykonać na dobre kilka miesięcy przez naszym wielkim dniem. Jeśli natomiast zależy nam na czasie, i nie lubimy poświecenia oraz chcemy nieco zaoszczędzić pieniądze to dobrym rozwiązaniem będzie gotowy układ z trenerem. Na dwa bądź trzy miesiące przez naszym wielkim dniem, kontaktujemy się z instruktorem, który uczy nas kilku kroków i figur. Naszym zadaniem jest następnie te ruchy utrwalić, powtarzając układ kilkadziesiąt razy. Pamiętajmy, że taki ruch jest dosyć ryzykowny, bo w sytuacji pomyłki lub błędu cały układ dosłownie runie, a my będziemy musieć improwizować, co w przypadku, gdy nie jesteśmy profesjonalnymi tancerzami, może się okazać wyjątkowo trudne.