Imadło to narzędzie składające się z dwóch szczęk, między którymi mocowane są przedmioty do obróbki. Imadła najczęściej przytwierdzane są do stołów roboczych lub obrabiarek, ale można także kupić imadła ręczne. Przy wyborze imadła musimy zastanowić się do czego będziemy go używać. Na rynku są produkty wykonane z różnej jakości materiałów. Te tańsze mogą pod wpływem dużej siły nie wytrzymać i rozpaść się na kawałki. Główne rodzaje imadeł to szlifierskie, modelarskie, jubilerskie i maszynowe do obrabiarek. W zależności do czego imadło jest ono przeznaczone, ma inną wytrzymałość, masę i wielkość. Np. imadła jubilerskie służą do precyzyjniejszych obróbek, w których nie jest wykorzystywana duża siła. Jednak przy pracach ślusarskich lub stolarskich musi być wykorzystywane imadło, które wytrzyma duży nacisk. Duże zróżnicowanie przeznaczeń i jakości imadeł widać po rozpiętości cenowej. Najtańsze kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Te najdroższe to wydatek rzędu kilku tysięcy.

 

Imadło precyzyjne

Jeśli potrzebne Ci imadło precyzyjne najwyższej jakości, wykonane z wytrzymałych materiałów to warto zainteresować się produktami firmy Bernstein, a szczególnie imadłem Bernstein 9-225. Jest ono przeznaczone do stołów roboczych o blatach nie grubszych niż 85 milimetrów. Wykonane z najwyższej jakości aluminium malowanego proszkowo. Szczęki mają szerokość oraz zakres mocowania 100 milimetrów. Łożysko kulkowe umożliwia obracanie we wszystkich kierunkach. Ciśnienie zaciskowe to 2940N, a waga produktu wynosi 4 kilogramy.

 

O firmie PB Technik

Firma PB Technik ( Strona pbtechnik.com.pl ) została założona w Polsce w roku 1991. Posiada własny magazyn, co umożliwia szybkie dostawy zamawianych przedmiotów. PB Technik posiada w ofercie urządzenia do produkcji (automaty do lutowania, odbiorniki i podajniki płytek, sitodruki, transportery płytek, piece do lutowania rozpływowego i inne), urządzenia do mycia płytek i szablonów, materiały chemiczne (lakiery i zalewy, pasty do lutowania, preparaty do mycia), drukarki graficzne i termotransferowe służące do znakowania i zabezpieczenia, akcesoria do drukowania (papier, rakle i ramy do sitodrukarek) oraz wiele innych produktów wykorzystywanych w przemyśle. Firma prowadzi także szkolenia z zakresów standardów IPC. Po szkoleniu i pozytywnym zdaniu egzaminu, uczestnik otrzymuje certyfikat Specjalisty IPC. Kategorie szkoleń to m.in. IPC 610, IPC 7711/721, J-STD-001 SPACE, IPC/WHMA-620. Zleceniodawca może wybrać czy szkolenie ma być przeprowadzone w siedzibie firmy PB Technik w Warszawie czy w miejscu wskazanym przez niego.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.