Długie przebywanie na świeżym powietrzu wymaga odpowiedniego osłonięcia przed słońcem, mrozem oraz innymi potencjalnie niebezpiecznymi czynnikami pogodowymi. Każdy kto uprawia sport outdoorowy zdaje sobie sprawę z konieczności stosowania okularów przeciwsłonecznych, stuptutów lub kurtki przeciwdeszczowej. W tym artykule chcemy opisać mniej popularny element wyposażenia – osłonę na nos. Jakie jest jej zastosowanie? Na co zwrócić uwagę wybierając osłonę na nos? Dlaczego ochrona nosa jest tak ważna? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Jakie jest zastosowanie osłony na nos?

Produkt tego typu jest przeznaczony dla osób przebywających przez długi czas na świeżym powietrzu. W szczególności dla wszystkich lubiących uprawiać sport outdoorowy. Osłona chroni przed słońcem, mrozem i wiatrem. Jest chętnie wybierana przez osoby aktywnie spędzające czas w górach, nad morzem, nad jeziorem oraz w szczególności w rejonach równikowych oraz w miejscach ośnieżonych. Z reguły są to osoby czynnie uprawiające sport np. wspinaczkę, turystykę pieszą, trekking, pływanie na łodzi, narciarstwo itd. Oczywiście poza czynnym uprawianiem sportu osłona nosa przydaje się również podczas wykonywania pracy na świeżym powietrzu (np. prace w polu lub prace budowlane). 

Na co zwrócić uwagę wybierając osłonę na nos?

Wybierając osłonę do nosa warto postawić na rozwiązanie wysokiej jakości. Przykładem osłony do nosa spełniającej wysokie standardy jakościowe jest THE 7 SUMMITS. Czym wyróżnia się produkt wysokiej jakości? 

  • Osłona powinna być wykonana z miękkiego materiału tak żeby nie podrażniała skóry i łatwo dopasowywała się do kształtu nosa. Zazwyczaj jest to pianka PE/EVA.
  • Oczywiście istotne jest zabezpieczenie skóry na nosie przed działaniem promieni słonecznych. Zalecany poziom ochrony skóry przed UVA i UVP powinien przekraczać poziom UPF 50. 
  • Warto zwrócić uwagę na wentylację i wygodę podczas noszenia. Dobrze wykonane nakładki powinny być praktycznie niewyczuwalne podczas uprawiania sportu. 
  • Bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na to czy nakładka będzie pasowała do okularów. Dobrze wykonane nakładki są na tym uniwersalne że bez problemu można je zamontować na okularach korekcyjnych lub przeciwsłonecznych.

Dlaczego ochrona nosa jest ważna? 

Odmrożenia i ochrona przed wiatrem
Osoby uprawiające turystykę w warunkach zimowych zgodnie przyznają, że szczególnie problematyczne jest prawidłowe zabezpieczenie policzków, brody i nosa. Stosowanie kremów przeciw odmrożeniom to często zdecydowanie za mało. Odpowiedzią na problem z odmrożeniami nosa jest specjalistyczna osłona. 

Poparzenia słoneczne
Ryzyko silnych poparzeń słonecznych występuje przede wszystkim tam gdzie jest silna ekspozycja na słońce (np. na dużych wysokościach, terenach ośnieżonych, na lodowcach, na otwartym akwenie wodnym).  

Podsumowując, osłona na nos to świetny przykład specjalistycznego sprzętu outdoorowego, który ma szansę zyskać coraz większą popularność również wśród osób amatorsko uprawiających sport. Jest to drobny sprzęt, który w warunkach outdoorowych jest bezcenny.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.