Według ostatnio opublikowanych danych, większość Polaków decyduje się na wakacje w najbardziej znane i popularne kraje europejskie, czyli Francję, Włochy lub Hiszpanię. Są to oczywiście kraje warte zobaczenia, jednak czasami warto spojrzeć również na kraje leżące za naszą wschodnią granicę. Doskonałym przykładem kraju, w którym spędzicie udane i dość tanie wakacje jest Ukraina. Koszt wakacji na Ukrainie jest naprawdę niski, zwłaszcza, gdy porównacie to do kosztów wyjazdu do Francji lub Włoch. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób jest zainteresowanych spędzeniem swoich wymarzonych wakacji na Ukrainie. Ukraina jest nie tylko tanim krajem, ale przede wszystkim ma naprawdę wiele to zaoferowania. Jest to kraj prawosławny o niesamowicie bogatej kulturze, w której możecie znaleźć naprawdę wiele polskich akcentów. W końcu w okresie międzywojennym Lwów był drugim, największym miastem Polski, więc nic dziwnego, że możecie w tym mieście możecie poczuć się jak u siebie w domu. Na pewno też nie będziecie narzekali na kuchnię, gdyż jest bardzo smaczna i zbliżona do polskiej.
Wycieczki na Ukrainę są coraz chętniej organizowane przez polskie biura podróży. Są to oczywiście całkowicie bezpieczne wyprawy. Wiele osób boi się wyjazdu na Ukrainę ze względu na trwający konflikt militarny. W ostatnim czasie o wiele więcej aktów terrorystycznych było jednak na zachodzie Europy, a nie na wschodzie. Na pewno wakacje na Ukrainie są o wiele bardziej bezpieczne, niż wakacje we Francji. Obecnie Ukraina jest jeszcze niedocenianym krajem pod względem turystycznym, dzięki czemu jesteście jeszcze wstanie poznać ten kraj od środka i zobaczyć na czym polega jego prawdziwy urok. Jest to jednak bardzo piękny kraj, który za kilka lat stanie się tak samo przepełnionym i hałaśliwym miejscem, jak Francja, czy Hiszpania. Warto więc wybrać się na Ukrainę teraz, póki jeszcze jest możliwość spokojnego zwiedzania wszystkich zabytków, bez konieczności stania po kilka godzin w kilometrowych kolejkach.

Egipt czy Grecja są jednymi z krajów najchętniej odwiedzanych przez Polaków w okresie letnim. Urlopowicze, którzy pragną bardziej aktywnego wypoczynku, zazwyczaj kierują się do stolic bądź większych miast, by zwiedzać i podziwiać architekturę minionych wieków oraz oko w oko stanąć z pozostałościami kultur antycznych. Niemniej jednak wszystko ma swoją cenę, która w krajach śródziemnomorskich może wynieść więcej niż pozwala na to wakacyjny budżet przeciętnego Kowalskiego. Nie oznacza to wcale, że należy z wypoczynku rezygnować.

Tereny za wschodnią granicą Polski są równie warte uwagi, a co najważniejsze – cena pobytu w tych rejonach jest znacznie niższa niż ta w przypadku wyjazdu na słoneczne południe. Coraz większą popularnością cieszą się wycieczki do Lwowa. Dawne polskie miasto, leżące obecnie na ziemiach ukraińskich, oferuje mnogość zabytków i miejsc przyjaznych turystom. Jednym z najsławniejszych i niewątpliwie najpiękniejszych budynków jest gmach Opery Lwowskiej. Odwiedzając tę galicyjską metropolię nie należy także zapomnieć o cudach architektoniki sakralnej takich jak Katedra Ormiańska. Odbywające się w niej nabożeństwa są jedynymi w swoim rodzaju. Niektóre biura podróży oferują turystom zwiedzanie podziemnej części Lwowa, między innymi piwnic kościoła Zakonu Jezuitów, co zdecydowanie jest propozycją niecodzienną, ale zarazem czyni to ją nie do odrzucenia dla prawdziwego poszukiwacza wrażeń. Obowiązkowym punktem wycieczki są targi staroci, wciąż popularne na wschodzie. Niskie ceny obejmują wszelkie możliwe sprzęty i przedmioty: od aparatów fotograficznych i płyt winylowych po pluszaki czy inne zabawki. Nawet przy ograniczonym budżecie warto się na taki pchli targ wybrać. Nie trudno odnaleźć tam prawdziwe perełki, które można kupić wręcz za psie pieniądze. W Lwowie jest też gdzie zjeść. Mieszkańcy uwielbiają knajpy klimatyczne – inspirują się historią i znanymi postaciami związanymi z tą metropolią. Turyści mogą zjeść w lokalach powstałych na cześć osobistości takich jak Łukasiewicz lub Sacher-Masoch.

Podsumowaniem wycieczki po tym galicyjskim ośrodku kultury może być rzucone z wieży ratuszowej ostatnie spojrzenie na to tętniące życiem miasto. Jego panorama widziana z punktu widokowego pośrodku rynku zapiera dech w piersiach nawet tym, którzy nie raz odwiedzali to miejsce. Wycieczka do Lwowa jest świetnym i tanim substytutem wakacji w śródziemnomorskiej stolicy.

http://www.kresy.com/wycieczka.php?wy=Lw%C3%B3w%20samolotem%20z%20Gda%C5%84ska,%20Katowic%20i%20Warszawy