Niejednokrotnie szukamy pomysłu na dowcipny prezent z okazji jakiegoś święta. Czasem są to urodziny a czasem osiemnastka. Od prezentu wymaga się, żeby był miły i funkcjonalny. Takie właśnie są koszulki z dowcipnymi napisami. Dane w prezencie wywołują radość a kupione dla siebie wyrażają osobowość właściciela. Zapoznawszy się z tematem koszulek z dowcipnymi treściami dochodzimy do wniosku, że projektowanie koszulek nie jest takie trudne. Dodatkowo dostarcza niesamowitej frajdy.

Firmy zajmujące się produkcją okazjonalnych koszulek, udostępniają internetowy kreator, przy pomocy którego możemy stworzyć koszulkę, o której zawsze marzyliśmy. Można umieścić na niej osobiście wymyślone hasła, loga własnej firmy, fragmenty znanych dzieł, zdjęcia ukochanej osoby albo ulubionego krajobrazu. Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń, trzeba tylko przygotować odpowiednie pliki komputerowe zawierające nasze zdjęcia i projekty. Jeszcze nigdy projektowanie odzieży nie było takie proste. Na dobrej jakości tkaninie we wszystkich kolorach tęczy, przez nowoczesną technologie znakowania, można uzyskać fotograficzną jakość wydruku.

Obdarować można każdego. Nie ma ograniczeń wiekowych by się świetnie bawić. Koszulki z nadrukami noszą dzieci, mamy, dziadkowie i studenci. Wystarczy tylko poczucie humoru i ten sławny luz, którego zazwyczaj nam nie brakuje.

Kto oprócz poszukiwaczy niebanalnych prezentów powinien zainteresować się projektowaniem koszulek? Przede wszystkim wszelkie grupy formalne i nieformalne, których członkowie chcę zamanifestować swoją jedność i wzajemną integrację. To nie tylko pracownicy firm, którzy chcą być widoczni na targach czy kiermaszach. To również uczestnicy wycieczek lub innego rodzaju przedsięwzięć. Koszulka podczas imprezy pięknie oznacza uczestników i wzajemnie ich integruje. Po wszystkim stanowi piękną pamiątkę, do której chętnie się wraca.

Projektowanie koszulek ma miejsce również podczas ważnych imprez sportowych. W tym wypadku również stanowi świetny prezent dla uczestników i kibiców. W tym wypadku również bywa kapitalną pamiątką.