Wspomnienia są tworzone niemal wszędzie. A kiedy mówię w dowolnym miejscu, mam na myśli to, że wspomnienia powstają nawet pod wodą – tak więc powstaje podwodny aparat cyfrowy.

Podwodny aparat cyfrowy służy nie tylko do rejestrowania podwodnych wspomnień; niektórzy profesjonalni fotografowie morscy korzystają również z podwodnych aparatów cyfrowych w swojej działalności. Nawet biolodzy morscy i naukowcy używają podwodnych aparatów cyfrowych do przechwytywania życia morskiego, a tym samym mogą badać życie i właściwości ich życia. Sądzę jednak, że można bezpiecznie założyć, że Ty, mój czytelniku, nie jesteś ani marynistycznym naukowcem, ani profesjonalnym fotografem. Podobnie jak ja, jesteś po prostu kimś w rodzaju fotografa, który chce uchwycić podwodne chwile i po prostu nie może zrozumieć, w jaki sposób nie rujnuje twoich kamer.

Proszę posłuchaj mnie, gdy powiem, że nawet wodoodporne kamery nie są w stanie wytrzymać fotografii podwodnej. Aby być wodoodpornym, należy stawić opór wodzie na pewnych poziomach, zanurzenie się pod wodą w celu uzyskania idealnego strzału to jak wyrzucenie go przez okno, oczekując, że ciężarówka pick-up przejdzie nad nią.

Jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do podwodnego aparatu cyfrowego, aby uchwycić te zwariowane i zabawne chwile pod wodą, sugeruję kupowanie specjalistycznych aparatów fotograficznych.

Rzadko występują podwodne aparaty cyfrowe, ponieważ kamery są elektroniczne i nie mogą wytrzymać ciśnienia wody i wody. Najbliższe elektroniki kiedykolwiek udało się wyprodukować podwodne aparaty cyfrowe produkują podwodne obudowy do cyfrowych aparatów fotograficznych. Obudowa zamieni konwencjonalny aparat cyfrowy w podwodny aparat cyfrowy.

Jeśli fotografujesz za pomocą podwodnego aparatu cyfrowego, musisz zanotować kilka rzeczy, które pomogą Ci uzyskać najlepsze zdjęcia pod wodą.

Pamiętaj, że kiedy jesteś pod wodą, światło rozprasza się. Oznacza to, że twój podwodny aparat cyfrowy będzie wytwarzał obrazy ciemniejsze niż zdjęcia zrobione na lądzie – dzieje się tak z powodu rozpraszania światła, a czerwone widmo wydaje się ciemniejsze. Aby tego uniknąć, użyj balansu bieli o naturalnych kolorach. Również zdjęcia zrobione pod wodą będą większe niż zdjęcia zrobione na lądzie z tym samym efektem powiększenia. Pamiętaj, aby sprawdzić wizjer aparatu podwodnego, aby sprawdzić właściwy kąt i rozmiar obrazu.

Podwodny aparat cyfrowy z wbudowaną lampą błyskową stworzy zjawisko morskiego pokazu. Jest to zjawisko, w którym Twoje zdjęcia są rozmyte, a nad nimi unoszą się białe cząsteczki, aby uniknąć tego zjawiska, zaleca się użycie zewnętrznej lampy błyskowej do podwodnego aparatu cyfrowego.

Przed użyciem podwodnego aparatu cyfrowego zanurz aparat w wodzie na kilka sekund, a następnie sprawdź, czy przez obudowę nie ma wycieków. Upewnij się, że żadne ziarno piasku lub kawałka włosów nie utknęło między uszczelką, aby upewnić się, że woda nie przenika do obudowy i w ten sposób zmoczy twój aparat. Wskazane jest również umieszczenie żelu krzemionkowego lub dwóch w obudowie podwodnego aparatu cyfrowego, o ile nie zakłóca to działania aparatu. (Żel krzemionkowy zapobiega tworzeniu się wilgoci wewnątrz obudowy aparatu.)

Większość podwodnych aparatów cyfrowych ma opcjonalne obiektywy. Nie bój się dodawać tych obiektywów do zestawu podwodnego aparatu cyfrowego. Obiektywy makro pomogą uchwycić małe przedmioty bez zbytniego zbliżania się i zaskakiwania obiektem.

Pamiętaj też, aby zawsze myć sól, gdy używasz jej pod słoną wodą. Jeśli sole nie zostaną zmyte, z czasem się wykrystalizują; działają jak piaski i powodują nieszczelności w przypadku aparatu. W przypadkach, gdy piaski wydają się wchodzić w tę sprawę, lepiej wypłukać je strumienie wody.

Sprawdź witryny Sony, Nikon i Canon w poszukiwaniu dostępnych obudów podwodnych do aparatów cyfrowych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.