Branża beauty rozwija się w niesamowitym tempie – ludzie coraz bardziej świadomie i chętnie korzystają z dobrodziejstw zaawansowanej kosmetologii. W dzisiejszych czasach, gdy oczekiwania Klientów względem salonów są bardzo wysokie, warto postawić sobie pytanie: co zrobić, by to właśnie u nas każdy poczuł się dobrze zaopiekowany? Czy są sposoby na to, by stworzyć wyjątkowe miejsce, do którego Klienci pragną wracać – nawet z drugiego końca świata?

Intuicyjny kalendarz dla salonów

Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie, czy faktycznie stawia się na piedestale potrzeby swojego Klienta, jest obserwacja, w jaki sposób umawiane są nowe wizyty. Najczęściej wybieraną formą jest kontakt telefoniczny – warto zapewnić sobie wsparcie kompetentnej Recepcji, która będzie weryfikować potrzeby osób, które wybierają się do nas po raz pierwszy, a także będą pamiętać o preferencjach osób regularnie korzystających z konkretnych rytuałów spośród szerokiego wachlarza dostępnych usług.

Wspaniałym udogodnieniem jest system elektronicznej rezerwacji – elektroniczny kalendarz, do którego dostęp mają wszyscy zainteresowani. Zwykle jest dostępny z poziomu strony internetowej bądź przez dedykowaną aplikację. Odpowiednio skonfigurowany system do rezerwacji ma szereg dodatkowych możliwości, które budują relację i stwarzają dobre pierwsze i kolejne wrażenia:

  • przypomni z wyprzedzeniem o planowanych zabiegach (na przykład w formie SMS wysłanego 24h przed wizytą)
  • zweryfikuje, czy otrzymaliśmy potwierdzenie przybycia na wizytę
  • prześle w naszym imieniu również podziękowanie za wybranie naszego salonu i prośbę o wystawienie rekomendacji

Taka forma kalendarza dla salonów jest idealna zwłaszcza dla osób prowadzących małe firmy – unikamy sytuacji, w której odrywamy się od pracy w trakcie zabiegu, dzięki czemu możemy oddać 100% uwagi Klientowi, który właśnie teraz przyszedł do nas po relaks.

Daj się poznać, a powiem Ci, czy będę Twoim klientem

Social media są idealnym sposobem na to, by zaprezentować osobę lub miejsce, w którym wykonywane są zabiegi pielęgnacyjne. Niwelujemy dzięki temu uczucie strachu przed nieznanym, dajemy przestrzeń na zadanie pytań lub wyjaśnienie wątpliwości dotyczących istoty planowanych zabiegów, znacząco skracamy dystans. Możemy przygotować również interaktywny spacer po gabinecie, zestaw uniwersalnych wskazówek dotyczących pielęgnacji dla przyszłych Klientów, czy po prostu pokazać swoją energię i humor, publikując krótkie filmiki z dnia pracy. Każda dodatkowa informacja, która pokazuje, jaką filozofią kierujemy się w pracy, w jaki sposób dbamy o komfort osób korzystających z naszych usług jest na wagę złota.

Najważniejsze – pierwsze wrażenie

Pierwsze chwile po przestąpieniu progu są kluczowe – od nich właściwie zależy, czy Klient będzie miał ochotę zostać na dłużej i czy zdobędziemy jego zaufanie. Szczery, życzliwy uśmiech to doskonały początek każdej nowej relacji – również tej, którą rozpoczynamy w gabinecie kosmetycznym. Przyjemny dla oka, nienachalny wystrój, świeże kwiaty w wazonie, nastrojowa muzyka, a także sterylność otoczenia i nowoczesne wyposażenie gabinetu budują również poczucie bezpieczeństwa i odpowiednią atmosferę, w której pragniemy się zanurzyć na kilka miłych chwil.

Zadaj odpowiednie pytania

Szczere zainteresowanie pozwoli odkryć, w jaki sposób będziemy mogli odpowiedzieć na kolejne potrzeby naszego Klienta: zaplanować strategię zabiegową, dobrać indywidualną pielęgnację, czasem wesprzeć w poszukiwaniu odpowiedniego specjalisty, który spojrzy holistycznie na indywidualną sytuację. Z gabinetu możemy wyjść nie tylko zrelaksowani i dopieszczeni, ale również z planem działania na rozwój w innych obszarach życia. Czasem wizyta w dobrym salonie kosmetycznym zmienia nie tylko naszą twarz czy ciało – może otworzyć nam również oczy na nowe możliwości rozwoju…

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.