Nie jest tajemnicą, że problemy z komunikacją w zespole nigdy nie zwiastują nic dobrego. Przyczyn można się doszukiwać w braku czasu na integracje i na wzajemne poznanie. Brak poprawnej komunikacji w zespole najczęściej wiąże się z nieumiejętnością współpracy. Konflikty sprawiają, że nawet te najmniejsze cele stają się bardzo trudne do osiągnięcia. Jak sobie z tym poradzić?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, który cieszy się coraz większą popularności w Polsce, jest zdecydowanie się na wycieczki dla firm. Tego typu wyjazdy mogą stanowić element programu motywacyjnego dla pracowników danej firmy. Celem motywacyjnej wycieczki dla firm jest zachęcenie jej uczestników do osiągania lepszych wyników w pracy. Może ona stanowić też część pozapłacowego wynagrodzenia pracownika.

Wycieczki dla firm do Armenii

Leżąca na pograniczu Europy i Azji Armenia to ojczyzna ludzi niezwykle gościnnych i otwartych. Stolicą Armenii jest Erywań, jedno z najstarszych miast świata, a obecnie nowoczesna metropolia, z której rozpościera się niesamowity widok na góry Ararat, u których podłoża według Biblii spoczywać miała Arka Noego. W Armenii podczas wycieczki dla firm uczestnicy mogą zwiedzać liczne zabytki historyczne, takie jak Matenadaran, czyli Instytutu Matenadaran im. św. Mesropa Masztoca – stanowi on przedmiot dumy Ormian, ponieważ jest skarbnicą ich narodowej tradycji. W Instytucie przechowywane są cenne manuskrypty, które były wielokrotnie ratowane przed zniszczeniem z rąk najeźdźców. Armenia nie ma dostępu do morza, ale na jej terytorium na wysokości 1900 m n. p. m. znajduje się jezioro Sewan – największy na Kaukazie zbiornik wodny,  o powierzchni 1240 km2.

Gruzja – wyjazd motywacyjny dla firm

Za kierunek wycieczki dla firm warto obrać też Gruzję. To jedno z najpiękniejszych państw wschodniej Europy, które zachwyca malowniczymi widokami. Stolica Gruzji – Tbilisi – a dokładnie historia jej powstania owiana jest niesamowitą legendą. Stolica została założona przez króla  Wachtanga Gorgasalego w V wieku na miejscu ciepłych źródeł mineralnych. Nazwa miasta pochodzi od słowa „tbili” i oznacza ciepły. Dawniej w Tbilisi przecinały się drogi Jedwabnego szlaku, czyli dawnej drogi handlowej, która łączyła Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. W ramach wycieczki dla firm do Gruzji warto się również zdecydować na przejazd Gruzińską Wojenną Drogą – historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu. Wojenna Droga znajduje się około 10 kilometrów od Stepancmindy (dawniej Kazbegi) – pięknego miasta, które otoczone jest górami. W Stepancmindzie rozpościera się malowniczy widok między innymi na jeden z najwyższych szczytów Kaukazu – Kazbek (5033,8 m n. p. m.), gdzie według legendy Prometeusz został na rozkaz Zeusa przykuty do skały.

Wycieczki dla firm, których głównym celem jest zmotywowanie i zintegrowanie zespołu, to jednocześnie doskonała okazja do poznania kawałka Europy Wschodniej. W tym celu najlepiej zdecydować się na usługi profesjonalnych biur podróży, takich jak Bezkresy, które zadbają o wszelkie atrakcje turystyczne podczas wycieczki do Armenii czy Gruzji.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.