Ukraina jest państwem leżącym przy polskiej granicy. Obecnie w naszym kraju wielu mieszkańców tego pięknego kraju przebywa w Polsce. I to nie zawsze w celach turystycznych. Może nasi rodacy nie będą jechali na Ukrainę w poszukiwaniu pracy. Mogą jednak z powodzeniem wybrać się do tego kraju w celach turystycznych, dzięki czemu będą mogli poznać wszystkie najważniejsze atrakcje tego państwa. Wiele biur podróży oferuje tego typu wyjazdy na weekend lub nawet na dłuższy okres.

Lwów na wyciągnięcie ręki

Jednym z najchętniej odwiedzanym miastem w tym kraju jest Lwów, który jest stolicą. To tutaj znaleźć można wiele wspaniałych zabytków. W tymże mieście można poznać kulturę i tradycję, która jest odmienna od tego co znamy w naszym kraju. Pomimo tego, że jest to kraj położony blisko naszej granicy – nie ma z nami wspólnych elementów za dużo. Do samego Lwowa można jechać bezpośrednio lub można wybrać się na wyjazd, który obejmuje wizytę w stolicy. Warto skorzystać z ofert biur podróży, jeżeli ktoś nie czuje się pewnie samodzielnie podróżując po obcym sobie państwie. Zobacz szczegóły na https://www.kresy.com/

Lwów ma dla turystów wiele wspaniałych zabytków. Pierwszym z nich jest Stare Miasto, które zostało w 1998 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejny zabytek to piękny Rynek wokół którego wznoszą się 44 kamienice o niezwykłej architekturze. Dodatkową atrakcją rynku są fontanny – studnie, które znajdują się w czterech rogach Rynku. Do zabytków, jakie należy w tym mieście zobaczyć należy również Katedra Łacińska, która stanowi jeden z najstarszych kościołów w tym mieście. Budowa została zapoczątkowana w XIV wieku. To co ją wyróżnia an tle innych kościołów są liczne kaplice znajdujące się w środku, które stanowią niemały skarb dla wszystkich osób wierzących. Barokowy Kościół Dominikanów położony jest w północno – wschodniej części Starówki. To właśnie w tym kościele znajdował się cudowny wizerunek Matki Boskiej, który po II wojnie światowej został wywieziony do Gdańska. Do dzisiaj tą ikonę można podziwiać w polskim kościele.

Wycieczki do Lwowa organizowane są bardzo często. Jeżeli ktoś chce poznać wspaniałe zabytki, to koniecznie powinien się tam udać.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.