Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nie może zatem dziwić, że przygotowania do niego rozpoczynają się już na wiele miesięcy przed terminem uroczystości. Aby ślub był perfekcyjny, dokładnie zaplanować trzeba wiele rzeczy. Wśród nich są oczywiście zaproszenia ślubne. Każda młoda para zawsze pragnie, aby były one wyjątkowe. Jak je zatem wypisać?
Jak wypisać zaproszenia ślubne?
Przede wszystkim pamiętać trzeba, aby zaproszenia ślubne wypisane były zgodnie z zasadami języka polskiego. Oznacza to, że znaleźć powinno się na nich kilka niezbędnych elementów. Wśród nich wymienić należy:
- informację o zapraszających (imiona i nazwiska młodej pary),
- informację o rodzaju uroczystości (czy jest to zaproszenie wyłącznie na ślub, czy także na wesele),
- informację o zapraszanym (imię i nazwisko osoby zapraszanej),
- informację o terminie i miejscu uroczystości.
Poza wskazanymi podstawowymi informacjami młoda para dodać może także coś od siebie. Może być to choćby prośba dotycząca kwiatów. Dziś coraz częściej młode pary proszą o nieprzynoszenie kwiatów na uroczystość zaślubin. Zamiast tego proszą zaproszonych gości np. o wpłacenie drobnego datku na wskazaną organizację charytatywną. Warto zaproszenie ślubne uzupełnić wierszykiem lub cytatem. Pozwoli to na spersonalizowanie zaproszenia, dzięki czemu goście poczują się wyjątkowo. Jeśli zaproszenie dotyczy także wesela, to nie można zapomnieć o terminie potwierdzenia obecności.
Jakich błędów unikać wypisując zaproszenia ślubne?
Mogłoby się wydawać, że wypisanie zaproszeń ślubnych nie jest niczym skomplikowanym. Niestety jak pokazuje praktyka, na wielu takich zaproszeniach wciąż znaleźć można mniejsze i większe błędy. Częsty błąd dotyczy choćby nieprawidłowej odmian nazwisk. Dlatego, jeśli nie ma się pewności co do odmiany konkretnego nazwiska, zawsze lepiej jest to sprawdzić. Nierzadko przyszli małżonkowie mają dylemat dotyczący zaproszenia kogoś z osobą towarzyszącą, której imienia i nazwiska nie znają. Jak to zrobić poprawie? Przede wszystkim sformułowanie Osoba Towarzysząca musi być napisane z wielkich liter. W ten sposób okazuje się szacunek zapraszanej osobie.